Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Je to tu opäť: V ZOO bude strašiť

Dátum: 23.10.2017
 

 

Košická ZOO v tomto roku pripravuje už ôsmy ročník Týždňa duchov, ktorý bude od 25. októbra  do 1. novembra. Pre návštevníkov je to príležitosť vyzdobiť  areál výtvormi z tekvíc. Je to aj výzva pre žiakov základných škôl, ktorí chcú predviesť svoju šikovnosť pri zhotovovaní tekvicových strašidiel. Milí školáci, neváhajte a už dnes začnite hľadať tekvicu, ktorej budete môcť vdýchnuť život priamo v ZOO. Pripravovaná akcia je zároveň príležitosťou pre učiteľov. Areál zoologickej záhrady je totiž nepochybne skvelým miestom, kde môžu žiaci uplatniť svoju tvorivosť.  
Mimoriadne zaujímavý program čaká na návštevníkov ZOO  v piatok 27. októbra. Strašidelný piatok sa začne o 15-tej hodine. Návštevníci vo zvieracom halloweenskom kostýme budú mať šancu uspieť v súťaži o najlepší kostým. Na všetkých účastníkov, ktorí vlastnoručne zhotovia tekvicovú zubatú hlavu, čaká občerstvenie, vrátane ochutnávky lahodných červov. Súčasťou piatkového programu je lampiónový sprievod večerným areálom . ZOO Košice  a Knižnica pre mládež mesta Košice ako spoluorganizátor Strašidelného piatku  dokonca sľubujú odhaliť tajomstvo obávaných tvorov ako sú hady, obrovské pavúky, alebo desivý hmyz. Budete si ich môcť nielen obzrieť, ale s niektorými z nich sa aj pomaznať. 
Aj v tomto roku ZOO pre všetkých záujemcov o Týždeň duchov pripravila bonus. Od 25. do 31. októbra, vrátane, sa môžete tešiť na 50%- nú zľavu na kombinované vstupné do ZOO a DinoParku. Dospelý návštevník tak zaplatí 3,20 €, študenti a školáci 1,60 €. Predškolské deti budú mať vstup zadarmo. Päťdesiatpercentná zľava do ZOO vás čaká aj v stredu 1. novembra. Dospelý návštevník tak zaplatí 1,50 €, študenti a školáci 0,75 €. Voľný vstup do zoologickej záhrady dostanú  v rámci Týždňa duchov tiež školské kolektívy, ktoré si prinesú vlastné tekvice. Počas Týždňa duchov bude zoologická záhrada mimoriadne otvorená do 17.30. Tekvice sa po skončení Týždňa duchov stanú spestrením potravy pre šelmy, primáty a kopytníky.

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku