Veľká noc v zoo

Veľká noc v zoo

Publikované: 27. marca 2024

DinoPark1

Zoologická záhrada Košice s príchodom veľkonočných sviatkov rozšírila ponuku svojich služieb a pripravila pre návštevníkov bohatší program. Mimoriadne už vo štvrtok 28. marca otvorí svoje brány DinoPark. Jeho najväčšou novinkou bude nový 3D film Návrat do strateného sveta 2.  V ďalšom expozičnom priestore DinoVeda  návštevníci spoznajú pohľad paleontológov na podobu dinosaurov počas stáročí. Vzhľadom na priaznivé počasie sa v zoologickej záhrade po zimnej prestávke opäť vrátia  komentované kŕmenia tučniakov, málp a surikát.

Bohatší program bude v zoo počas všetkých sviatočných dní.  V piatok sa dozviete viac o jednom zo symbolov jari a nového života.  Vajíčka, od najmenších ako sú holubie až po najväčšie, pštrosie, predstaví záujemcom inšpektorka chovu Alena Čičmancová. Z jej rozprávania, ktoré bude o 13:00 hod. v klubovni Himaláje, sa dozviete aj to, že nie všetky samičky sú aj starostlivé matky. Expozíciu s prvkami vtáčieho života si môžu návštevníci prezrieť v Himalájach až do 16:00.

Tradičná pochúťka pre medvede bude mať v pondelok taktiež sviatočný nádych. Trojici najmladších členov chovatelia  o 13:00 naservírujú veľkonočnú tortu s medom. V tento deň sa pozornosti ošetrovateľov potešia vo viacerých chovných zariadeniach.  „Kŕmne dávky naservírujeme zvieratám s využitím enrichmentu,“ hovorí inšpektorka chovu Emília Kornúcová. „Všetkým návštevníkom odporúčam, aby sa predpoludním pristavili v exotáriu  pri suchozemských korytnačkách, kosmáčoch či lemuroch. Uvidia, koľko umu a šikovnosti využijú, kým sa prepracujú k svojim lahôdkam,“ zdôraznila. Dodala tiež, že i týmto spôsobom pripravujú zvieratám prostredie s prvkami zábavy.  Tzv. veľkonočného králika dostane v pondelok aj levica. Sledujte ju o 10:00.

S príchodom apríla sa menia v zoo aj otváracie hodiny, keď zoo bude zatvárať svoje brány o 19:00 hod.

KM_C250i Q76

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho s kamarátmi.

Skip to content