Zážitkové programy

Prímestský tábor 2024

Zoologická záhrada Košice organizuje aj počas letných prázdnin 2024 prímestský tábor. Je určený pre deti vo veku 6 – 15 rokov. Prázdninujúce deti sa môžu tešiť na návštevu chovných zariadení, stretnutie so živými plazmi. Vyskúšajú si prácu ošetrovateľa, rozšíria si vedomosti o zvieratkách, zabavia sa v zooknižnici, naučia sa, ako to funguje v opičích rodinách a pod.  V programe nebudú chýbať ani hry a súťaže. 

Kedy a s kým?

Nástup je každý deň o 7:30 na parkovisku pred Jumbo centrom, kde prevezmú vaše deti skúsení animátori. Program v zoo sa začína o 8:00 a trvá do 16:00. To znamená, že o 16:30 bude Vaše dieťa opäť na parkovisku pred Jumbo centrom, kde si ho môžete vyzdvihnúť. 

Za koľko a ako nato?

Prímestský tábor trvá 5 dní, vždy od pondelka do piatku. Prvý turnus sa začína 8. júla a posledný turnus bude v termíne 19. – 23. august. Cena za 5-dňový turnus predstavuje 100,- € (20,- €/deň).  Zahŕňa dopravu tam aj späť, desiatu, obed, olovrant, pitný režim a ceny do súťaží. Prihlásiť dieťa do tábora je jednoduché. Prihlášku, ktorú nájdete nižšie, riadne vyplňte. Uvádzajte meno a priezvisko dieťaťa. V prípade, ak je dieťa alergické alebo inak intolerantné na potraviny, uveďte túto informáciu do poznámky. Budeme akceptovať len tie prihlášky a platby, ktoré zaregistrujeme do 10-tich pracovných dní po odoslaní prihlášky. 

Iné

V prípade, ak ste tábor vyplatili a dieťa nemôže nastúpiť, oznámte to čím skôr, najlepšie elektronicky na (vzdelavanie@zookosice.sk, resp. propagacia@zookosice.sk| .  Ak tak urobíte 3 pracovné dni pred nástupom, zoo ako organizátor vám bude účtovať storno poplatok vo výške 10 percent z ceny tábora. Po tomto termíne, resp. v deň nástupu, bude storno poplatok 20 percent. Zootábor je 5-dňový. Ak sa rozhodnete počas prebiehajúceho turnusu odhlásiť dieťa z tábora, vrátenie poplatku nebude možné. Výnimkou sú len zdravotné alebo závažné rodinné dôvody.

 Na konci tábora vám na požiadanie vystavíme faktúru, ktorú môžete využiť na preplatenie nákladov v rámci rekreačných poukazov.

Prihláška na letný prímestský tábor ZOO 2024

Všetky termíny sú plne obsadené


Platba:
IBAN ZOO: SK03 5600 0000 0004 1725 3003
Variabilný symbol – automaticky vygenerovaný po podaní prihlášky
Poznámka – Meno a priezvisko ktoré ste zadali v hornej časti tohto formulára

Deň ošetrovateľom ZOO

Chcete si potriasť rukou s malpou, nakŕmiť zebru, vyčesať koníka alebo nebodaj nakŕmiť šelmu? Viete si predstaviť, ako to „chodí“ v exotáriu, vo vodnom svete, medzi plazmi, či v rodine kosmáčov bieločelých? Radi vám to ukážeme. Dokonca to môžete zažiť s nami. Pozorovať život našich chovancov zblízka môže byť navyše zážitok, na ktorý nikdy nezabudnete. Byť ošetrovateľom v ZOO môže byť detský sen pre priateľa, príbuzného, pre vašu lásku, a svojím blízkym ho môžete splniť už v tejto sezóne.

Ako sa stať ošetrovateľom:
 • Zážitok je určený pre osoby staršie ako 18 rokov.
 • Jednotlivci musia byť v dobrej fyzickej kondícii.
 • Musia vlastniť darčekový poukaz, ktorý sa dá v ZOO zakúpiť. 
 
Čo so sebou…
 • Darčekový poukaz
 • Pracovnú alebo športovú obuv
 • Pracovné oblečenie
 • Uterák
 • Fotoaparát
 
Vyberte si, koho chcete spoznať:
 • Primáty – malpy a starosvetské opice
 • Chovancov exotária a minivivária
 • Chovancov pavilónu vtákov
 • Poníky, byvoly a ďalšie kopytníky
 • Ťavy, zebry, pakone
 
Kedy sa môžete stať ošetrovateľom :
 • Celoročne – január až december
 • Program začína o 7.45 a končí najneskôr o 14.00 hodine.
 
Cena darčekového poukazu je 80 €.
 
Cena zahŕňa:
 • ošetrovanie vybraných zvierat
 • obed v našej reštaurácii – Gazdovský dvor Daktari ZOO 
 • certifikát o absolvovaní zážitku
 • prehliadku jedného chovného zariadenia so sprievodcom
 • tričko s logom ZOO Košice
 
Čo zažijete :
 
Ráno
Deň ošetrovateľom v ZOO sa začína o 7.45 hod. pred vstupom do ZOO, kde sa vás ujme sprievodca. Vysvetlí vám, čo budete v daný deň robiť. Zoznámi vás s ošetrovateľom toho chovného zariadenia, ktoré ste si vybrali.
 
Dopoludnia
Budete sa starať o zvieratá, ich kŕmenie a čistenie ubikácie. Možno budete sledovať pôrod nového prírastku alebo veterinárny zákrok, pretože každý deň v našej ZOO je iný. Naobedujete sa v reštaurácii Gazdovský dvor Daktari ZOO.
 
Popoludní :
Našou odmenou pre vás bude zákulisie ešte jedného chovného zariadenia podľa vlastného výberu z aktuálnej ponuky zoologického oddelenia. Navštívite ho so sprievodcom. Na záver dostanete certifikát o absolvovaní zážitkového programu.
 
Darčekový poukaz si môžete zakúpiť v našom ZOO shope, alebo objednať na emailovej adrese vzdelavanie@zookosice.sk.

Večerný peší okruh so sprievodcom

Odhaľte v doprovode spoľahlivého sprievodcu najzaujímavejšie zákutia ZOO. Dozviete sa rôzne zaujímavosti zo sveta zvierat. Vypočujte si zaujímavé príhody zo ZOO.
 
Prehliadky ponúkame len počas pracovných dní, pre 5 max. 12 osôb. Cena pre každého je 20 €, minimálny počet prihlásených osôb je 5. Každý ďalší účastník zaplatí 15 €. 

Prihlásiť sa môžete v čase medzi 8:00 a 14:00 na telefónnych číslach: 055/7968 013, 055/7968 028 alebo mailom na: .

Noc v ZOO

Jedinečná príležitosť prežiť noc v košickej Zoologickej záhrade. Táto atrakcia je v júni určená školám a v mesiacoch júl – august prioritne pre rodičov s deťmi. Nocľah je zabezpečený v 2-miestnych drevených stanoch. V blízkosti stanového tábora je kryté ohnisko.

 

Podmienkou účasti je vlastný spací vak a uhradený účastnícky poplatok 25,- €/ dospelá osoba/noc a 18,- €/ žiak a študent/ noc. V cene poplatku je vstupné do ZOO, večera a raňajky v reštaurácii Gazdovský dvor Daktari ZOO. Organizátor si vyhradzuje právo program neuskutočniť, ak sa prihlási menej ako 15 záujemcov. V prípade nepriaznivého počasia akciu zorganizujeme v náhradnom termíne. Záujemcovia o nočné stanovanie môžu v čase od 8:00 – 14:00 volať na telefónne číslo: 055/7968 028 alebo sa prihlásiť mailom na: vzdelavanie@zookosice.sk najneskôr tri dni pred termínom.

Noc v ZOO ako školský výlet

Noc v ZOO ponúkame pre školy tiež ako alternatívu školského výletu. Pre školy je tento zážitkový program určený v júni vždy v utorok a vo štvrtok. Záujemcovia o nočné stanovanie sa môžu prihlásiť elektronicky na adrese vzdelavanie@zookosice.sk, resp. telefonicky na č. 055/7968 028 najneskôr týždeň pred plánovaným termínom. Maximálny počet účastníkov je 24 osôb.

Skip to content