Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Malá malpa dostala meno Rei

Dátum: 14.10.2017
 

Dnes sa v našej ZOO uskutočnil slávnostný krst malpy hnedej. Ako sme už avizovali, úlohu rodiča mesačného mláďatka prevzali chovateľky, keďže matka sa o samčeka nedokázala postarať. Krstným otcom sa stal slovenský herec Noël Czuzor, ktorý mu dal mayské meno Rei. Slávnostný krst sa konal v priateľskej atmosfére pred klubovňou Himaláje, kde sa zišlo niekoľko desiatok zvedavých návštevníkov. Ako spomienku na toto milé podujatie si viacerí odniesli spoločnú fotografiu s malým Reiom i jeho krstným otcom. Po malej slávnosti sa účastníci krstu presunuli ku chovnému zariadeniu málp hnedých na komentované kŕmenie, kde sa dozvedeli zaujímavosti o rodine, do ktorej sa postupne Rei začlení.

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku