V ZOO a DinoParku do večerných hodín

V ZOO a DinoParku do večerných hodín

Publikované: 31. marca 2023

dinosaur titulka

Po zimnej prestávke otvára svoje brány pre návštevníkov aj DinoPark. Prichádza opäť s novinkami, a to s rodinou Parasaurolophusov, ktoré patria ku kačacozobím dinosaurom. Okrem toho sa návštevníci môžu tešiť na nový 3D film a ďalšiu skupinu dravých dinosaurov.

Postupne sa chovné zariadenia zapĺňajú aj v zoologickej záhrade. Cez deň môžete sledovať napríklad zebry, ale aj vretenice severné v novej expozícii pre plazy. Rotundu už obývajú exotické druhy kačíc, z vonkajšieho priestoru sa teší tiež kŕdeľ plameniakov, vrátane troch minuloročných mláďat. Pristavte sa aj pri voliérach  pavilónu bažantnice. Nepochybne vás zaujme široká paleta farieb a zvukov. V externých priestoroch sú už madagaskarské papagáje krkavčíky väčšie, impozantný bažant argus páví, ale aj farebne neprehliadnuteľný samec zobákorožca bielochvostého Ďuro. Vo viacerých výbehoch vás potešia najnovšie prírastky.

A ešte jedna dobrá správa nakoniec. ZOO a DinoPark sú od 1. apríla otvorené do 19-tej hodiny. Všetci ste srdečne vítaní.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho s kamarátmi.

Skip to content