Zoologická záhrada Košice patrí v posledných rokoch k vyhľadávaným turistickým cieľom. Na návštevnosti sa to odrazilo aj v roku 2024. Jej bránami prešlo takmer 237 tisíc návštevníkov, pričom najviac, necelých 50 tisíc zaznamenala v auguste. K návštevnícky zaujímavým patrili tiež február, marec ale aj apríl s 26 tisíckami turistov. Až do konca novembra vývoj návštevnosti atakoval tretiu najúspešnejšiu sezónu v doterajšej histórii zoo. Konečné číslo však ovplyvnila vtáčia chrípka, ktorá zatvorila brány zoo pre turistov na posledné tri týždne roka. Turisti spoza hraníc mali asi 30-percentné zastúpenie, pričom najviac ich bolo z Maďarska, Poľska a Ukrajiny. Zoologickú záhradu najviac vyhľadávajú rodiny s deťmi, ale aj organizované skupiny, vrátane školských výletov. Lákadlom najmä pre školské kolektívy sa v roku 2024 stalo Centrum environmentálnej výchovy tzv. ZOOdom na Mojmírovej ulici v centre mesta. Záujem o vzdelávanie tu v porovnaní s rovnakými službami v areáli stúpol trojnásobne. Školy oslovila hlavne dostupnosť a interakcia vzdelávania.
Zoologickej záhrade sa darilo aj na chovateľskom úseku. Ošetrovatelia privítali 154 mláďat, ktoré boli zastúpené v 47 druhoch. „Mláďatká v zoo vždy potešia, ale sú také ktoré potešia viac. Ide o prvoodchovy, kde môžem spomenúť napríklad argusa pávieho či uškáňa bieleho tibetského. Po 22 rokoch sa v našej zoo narodilo medvieďa, ale radosť nám spravil aj urzon. Po niekoľkých neúspešných graviditách je to prvé mláďa, ktoré prišlo na svet prirodzeným spôsobom,“ hovorí zoológ Patrik Pastorek. Pozornosti návštevníkov neušli ani dve žriebätká zebry Chapmanovej, mláďa antilopy losej, ktorá patrí k najväčším antilopám sveta. „V tomto roku sa nám podarilo vytvoriť aj niekoľko nových chovných skupín. Potešilo stádo zebier bezhrivých, kde skupina štyroch zebier prijala medzi seba samca z poľskej ZOO Chorzow. Keďže ide o mimoriadne ohrozený druh, očakávame, že prispejeme k jeho záchrane aj u nás. Zakladanie nových chovov súvisí s genetickou variabilitou tzv. osviežením krvi, čo je v podmienkach inštitúcií nášho typu nevyhnutné,“ zdôraznil P. Pastorek. Obmena a dopĺňanie chovných skupín je náročná legislatívno-administratívna práca, ktorá predchádza samotným transportom. V košickej zoo ich bolo 56 a zväčša išlo o zahraničné transporty. V roku 2024 zaznamenala zoo aj jednu smutnú udalosť. V auguste uhynul najstarší takmer 28-ročný medveď Žabo.
V roku 2024 zoo pokračovala v modernizácii chovných zariadení. K doterajším novým v časti tzv. primátorských výbehov pribudne chovné centrum Reneta. V štádiu rozostavanosti je oplotenie a vyhliadka pre návštevníkov vo výbehu vlkov. V susedstve bažantnice je pred ukončením voliéra pre eurázijské dravce.