Prelom marca a apríla v znamení voľne žijúcich vtákov

Prelom marca a apríla v znamení voľne žijúcich vtákov

Publikované: 28. februára 2019

SILENTforest_infopack_A5_preview_CZ-5(1)

Pri príležitosti Dňa vtákov pripravila ZOO Košice v spolupráci so Slovenskou ornitologickou spoločnosťou/BirdLife Slovensko a Univerzitou veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach dve významné akcie so zameraním na voľne žijúce druhy vtákov.

V sobotu 30. 3. o 14. hodine pozývame všetkých záujemcov do jednej z najvýznamnejších ornitologických lokalít na Slovensku – Chránené vtáčie územie Senianske rybníky pri Sennom a Iňačovciach v okrese Michalovce. Okolie rybníkov dotvára komplex vlhkých a mokrých lúk, ktoré sú mimoriadne bohaté na výskyt najmä vodného vtáctva. Verejnosť bude môcť počas podujatia pozorovať jarnú migráciu vtáctva a najmä žeriavy popolavé, ktoré sa tu vo veľkých počtoch zastavujú na svojej ceste na sever zo zimovísk. Aj laici sa majú možnosť na podujatí dozvedieť viac informácií o lokalite a vtákoch, ktoré sa tu vyskytujú. Okrem pozorovania vtáctva bude pripravený aj sprievodný program s možnosťou prehliadky náučného chodníka.

V pondelok 1. 4. sa už od 9. hodiny budeme tešiť na verejnosť a školské kolektívy v areáli ZOO. Oslávime Svetový deň vtáctva. V priebehu celého dňa sa vám na vybranom odchytovom stanovišti bude venovať pedagóg Univerzity veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach a člen Slovenskej ornitologickej spoločnosti MVDr. Ľuboš Korytár, PhD., ktorý vás zoznámi s voľne žijúcimi vtákmi v areáli. Dozviete sa viac aj o kríze spevavcov juhovýchodnej Ázie, ktorá je predmetom ochranárskej kampane Európskej asociácie zoologických záhrad a akvárií Silent forest – Stíchnutý les.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho s kamarátmi.

Skip to content