Európska noc pre netopiere

Európska noc pre netopiere

Publikované: 27. augusta 2020

netopiere

Pozývame vás na 6. ročník Európskej noci netopierov, ktorú aj v tomto roku organizuje naša ZOO v spolupráci so Spoločnosťou na ochranu netopierov.

Pripravili sme si pre vás nielen prednášku s filmovým premietaním o netopieroch, ale aj ich sledovanie a ukážku odchytu. Akcia sa uskutoční 27. augusta 2020, začiatok je o 18.30 pri pokladni ZOO. Netopiere patria k legendami opradeným tvorom, a to najmä pre ich nočný spôsob života. Sú to však veľmi užitočné zvieratá, ktoré sú našimi spoločníkmi takmer všade.

Na Slovensku sú všetky druhy netopierov prísne chránené. Európska noc pre netopiere je akcia zameraná na ochranu netopierov, ktorá zaujala veľa odborníkov. Jej počiatky siahajú do roku 1997. Ľudia si ju pripomínajú posledný augustový víkend. V súčasnosti sa do tejto zaujímavej akcie zapája vyše 40 štátov po celom svete.

Aj vy sa zoznámite so životom netopierov, možnosťami ich ochrany a vedeckým výskumom. Keďže netopiere s nami žijú doslova pod jednou strechou, dozviete sa veľa nového o ich skrytom spôsobe života. Príďte a odborníci vám prezradia, ako spoločné súžitie zlepšiť. Akcia bude aj poslednou bodkou za sériou zážitkového programu Noc v ZOO. Vo štvrtok totiž naposledy v tejto sezóne môžete nocovať v areáli našej ZOO.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho s kamarátmi.

Skip to content