Privítali sme 200 - tisíceho návštevníka

Včera sme v našej ZOO privítali 200 -tisíceho návštevníka.

Stal sa ním dva a pol ročný Adam z Košíc. K jeho obľúbencom patria dinosaury, medvede a tulene. Malý Adam s rodičmi sú pravidelnými návštevníkmi ZOO Košice a DinoParku.

Darčekové tašky s upomienkovými predmetmi Adamkovi odovzdali viceprimátorka mesta Košice - Lucia Gurbáľová, riaditeľ ZOO Košice - Erich Kočner a manažérka DinoParku - Katarína Sopková.

K 200 -tisícemu návštevníkovi ZOO zablahoželal tiež primátor mesta Košice - Jaroslav Polaček :

„Návšteva našej ZOO je pre mňa vždy zárukou výborne stráveného dňa v krásnom prostredí a s milými zvieratkami. Mesto ročne prispieva na jej chod sumou 1,5 milióna eur, ďalšie finančné prostriedky dávame na investície. Aj vďaka mimoriadnej dotácii z rozpočtu mesta na krmivo pre zvieratá sme na jar pomohli ZOO prežiť ťažké časy, keď musela zostať zatvorená. Veľmi ma teší, že aj napriek tomu sa medziročne zvýšil počet návštevníkov v ZOO a jubilejného dvestotisíceho sme mohli privítať už o týždeň skôr ako vlani. Pozývam každého Košičana a návštevníka mesta, aby neváhal a spravil si aj s rodinou alebo známymi pekný výlet do najkrajšej ZOO v našich končinách."

Srdečne blahoželáme malému Adamovi a tešíme sa na jeho ďalšie návštevy v našej ZOO.