Ročný Marko - náš stotisíci návštevník

Zoologická záhrada Košice dnes privítala 100-tisíceho návštevníka.

Stal sa ním ročný chlapček Marko a jeho mama Alexandra Tóthová.

Krátko po desiatej hodine spolu s nimi prekročili bránu ZOO aj krstní rodičia, ktorí prezradili, že košickú ZOO navštevujú veľmi často. Celá rodina miluje zvieratá.

V Drienovci, kde žijú, majú psíky, koníka, morky, sliepky, ale aj kanáriky.

Šťastlivci dostali tašky s upomienkovými darčekmi zo ZOO i z DinoParku, ktorý v tejto sezóne prilákal návštevníkov na viacero noviniek. V porovnaní s minulým rokom prešiel stotisíci návštevník o mesiac neskôr. Kvôli kríze spôsobenej koronavírusom nám v bilancii návštevnosti chýba takmer 60 tisíc ľudí.

Najväčší prepad sme zaznamenali v apríli, keď bola ZOO pre verejnosť zatvorená. Apríl je pritom mesiacom, ktorý najmä v posledných rokoch výrazne ovplyvňuje tabuľku návštevnosti. Vlani to bolo až rekordných 40 tisíc. Aj keď po vynútenej prestávke sa k nám návštevníci vrátili, v máji a v júni sme prišli o školské výlety, ktoré u nás predstavujú početnú skupinu. Júlové čísla návštevnosti sú porovnateľné aj keď nastal rozdiel v skladbe návštevníkov.

Kým vlani v tomto období mali veľké až 25-percentné zastúpenie návštevníci z Maďarska, v tomto roku sú to prevažne tuzemskí návštevníci.

Medzi našimi návštevníkmi často počujeme aj češtinu.