Otvorili sme 34. turistickú sezónu

Zoologická záhrada Košice dnes oficiálne otvorila 34. letnú sezónu.

Slávnostné odomykanie brány je už tradične súčasťou osláv Dňa mesta Košice. Ujala sa ho námestníčka primátora mesta Košice Lucia Gurbáľová a starosta mestskej časti Kavečany Martin Balčík. Asistoval im pri tom samec orliaka bielohlavého Nixon zo Sokoliarskej skupiny sv. Bavona z Banskej Štiavnice. Kľúče od brány doniesol viceprimátorke Košíc, ktorá zaželala zoologickej záhrade úspešnú turistickú sezónu. Riaditeľ ZOO Erich Kočner poďakoval návštevníkom za ich podporu a vernosť. O výbornú náladu prvomájového predpoludnia v ZOO sa postarala aj folklórna skupina Kavečianka.

Súčasťou sviatočného programu bol krst mláďatka kengury červenokrkej, ktoré sa v košickej ZOO narodilo po 28 rokoch. Od krstnej mamy viceprimátorky Lucie Gurbáľovej dostalo meno Lucy. Počas prvomájového programu v Zoologickej záhrade sa mohli návštevníci v špeciálnom stánku bližšie zoznámiť s projektom cezhraničnej spolupráce ZOO Budapešť a ZOO Košice „Slovenské a maďarské zoologické záhrady pre zachovanie pôvodnej fauny v prihraničných regiónoch“.

Záujemcovia sa dozvedeli podrobnosti o cieľoch, aktivitách a výstupoch tohto projektu. V rámci Dní osláv mesta Košice na záver programu do ZOO zavítali aj primátor mesta Košice Jaroslav Polaček a námestník primátora mesta Košice Marcel Gibóda.

V doprovode riaditeľa ZOO si prezreli pripravovanú expozíciu, náučného chodníka Lužný les, ktorý bude našim návštevníkom sprístupnený 1. júna 2019.