Mesto pomohlo tuleňom

Mesto pomohlo tuleňom

Publikované: 5. augusta 2022

voda5

Extrémne horúčavy a s tým súvisiaci nedostatok vody zasiahli aj našu zoologickú záhradu. Kvalita  vody v bazéne už ohrozovala zdravie našich tuleňov, a preto sme ďalej nemohli čakať na prípadne lepšiu výdatnosť nášho vlastného vodojemu. Bolo však jasné, že výmenou vody v bazéne na druhej strane ohrozíme  riadny chod zoo. Preto sme sa obrátili so žiadosťou o pomoc na svojho zriaďovateľa – magistrát mesta Košice, ktorý operatívne zasiahol. Dvadsaťšesť cisterien hasičských áut naplnilo bazén zo zdroja Východoslovenských vodární a kanalizácií za šesť hodín. Svoj bazén má viac chovných zariadení. Zväčša sú zásobované lokálnym zdrojom z vlastného vrtu. Takto je aj v prípade tučniakov. Ich chovné zariadenie má dokonca dva bazény, do ktorých priteká voda z vlastného zdroja.

Situácia s vodou v areáli nie je optimistická, aj keď zoologická záhrada zvláda situáciu zapríčinenú suchom. Využívame tri vlastné vŕtané studne s nižšou výkonnosťou. Slúžia najmä lokálne, a to  nielen pre potreby zvierat, ale aj na záhradnícke účely.  Na závlahu mladých stromov záhradníci inštalovali vaky. Dočasne sme odstavili aj pitné fontánky.

Návštevníkov sa problémy s vodou inak nedotknú.  Aj vďaka pomoci mesta sa môžu tešiť na komentované kŕmenie tuleňov každý deň o 11:00 a14:00 hod. Zoologická záhrada je otvorená každý deň od deviatej hodiny.

Ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho s kamarátmi.

Skip to content