Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“

 
Nenechajte si ujsť

MAREC
6. - 10. marec - Jarný prímestský tábor –  už dnes môžete prihlásiť svoje dieťa do 4. ročníka jarného tábora.
6. marec – "Tatranský kamzík" prvý riaditeľ košickej ZOO a zakladateľ občianskeho združenia Zachráňme tatranského kamzíka Ing. Karol Seman CSc. predstaví počas besedy život kamzíka tatranského. Začiatok o 14.00 v klubovni Himaláje.
8. marec  Medzinárodný deň žien ZOO Košice pripravila pre všetky ženy nad 18 rokov prekvapenie - 50% - nú zľavu na vstupné. 
21. marec  Prvá jarná prehliadka pozývame vás na komentovanú prehliadku večernou záhradou. O 16.00 bude odborný sprievodca očakávať všetkých záujemcov pri vstupe do ZOO.
22. marec  Medzinárodný deň tuleňov v rámci komentovaného kŕmenia Lucasa  a Evi si pripomenieme Medzinárodný deň týchto morských cicavcov.
 

 

 

 

 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku