Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“

 
Nenechajte si ujsť

APRÍL
6. apríl – Ako je to s migráciou vtákov druhou z cyklu prednášok si pripomenieme Svetový deň vtáctva. Vedúci zoologického oddelenia košickej ZOO Ing. Patrik Pastorek vám priblíži, ako funguje migrácia vtákov. Začiatok o 14.00 v klubovni Himaláje.   
9. aprílNa vtáčích krídlach ponad Európu– akcia venovaná Svetovému dňu vtáctva. Na prednáške MVDr. Ľuboša Korytára sa zoznámite s ochranou vtáctva na európskom kontinente. Program je spojený aj s ukážkou monitoringu a krúžkovania. Začiatok akcie o 14.00 v klubovni Himaláje.
16. apríl – Veľkonočný beh v ZOO – 4. ročník behu, ktorý organizuje spoločnosť ActiveLife. Začiatok o 11.00. 
27. apríl – Medzinárodný deň tučniakov  – pripomeňte si s nami v rámci komentovaného kŕmenia týchto vtákov. Začiatok o 10.30 a 13.30.    

 

 

  

 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku