Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Dve samice zebu odcestovali do Holandska

Dátum: 08.02.2018
 

Dve samice zebu zakrslého (Bos taurus indicus) dnes odcestovali z našej ZOO. Cieľom ďalekej cesty je Safaripark v holandskom Beekse Bergen, kde posilnia chov.  Tento krok bol nevyhnutný najmä kvôli tomu, že v našej ZOO žili v jednom stáde s otcom. V Holandsku ich čaká rozľahlý výbeh, kde budú žiť v stáde s rôznymi druhmi zvierat. Zebu sú zvieratá žijúce v polopúštnych a stepných oblastiach, kde prežívajú aj vďaka hrbu, ktorý je zásobárňou tuku. Slovo zebu pochádza z tibečtiny a znamená hrbatý. V Indii je zebu uctievané ako posvätné zviera hinduizmu. Existuje niekoľko plemien zebu, ktoré sa líšia najmä veľkosťou. Najväčší je zebu brahmanský, ktorý môže vážiť až 800 kg a najmenší je zebu zakrslý. Jeho maximálna váha je 200 kg. Zebu zakrslý žije v našej  ZOO od roku 2011, keď sme doviezli chovný pár od súkromného chovateľa. Odvtedy sa nám narodilo niekoľko mláďat. Samice, ktoré dnes odišli, sa narodili v roku 2014 resp. 2015.

 

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku