Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

ZOO Košice predstavila nové logo

Dátum: 19.01.2018
 

Zoologická záhrada Košice včera uviedla do života nové logo. Je to piate logo v takmer 40-ročnej histórii zoologickej záhrady. Logo vzišlo z tvorivej dielne spoločnosti Adsulting. V novom symbole sa nachádzajú štyri prvky - siluety zvierat v rôznych farbách ovplyvňujúce kolobeh života na Zemi – oheň, vodu, zem a vzduch. V slávnostnej a priateľskej atmosfére nové logo privítali zástupcovia vedenia mesta, partnerských ZOO, priaznivci a podporovatelia i mestskí poslanci. Riaditeľ Mgr. Erich Kočner vo svojom príhovore okrem iného zdôraznil význam zoologických záhrad vo svete a ich veľký vplyv pri presadzovaní myšlienok zachovania biodiverzity. Zoologická záhrada je už roky nedeliteľnou súčasťou mesta Košice. Stala sa jedným z najvyhľadávanejších turistických cieľov východného Slovenska. Zoologické záhrady prešli prerodom, zmenilo sa i poslanie zoologických záhrad. Z miest, kde zvieratá len vystavovali, sa stávajú centrá biodiverzity, ktoré slúžia na záchranu ohrozených druhov. Sú to tiež miesta vzdelávania, kde sa návštevníci učia chrániť prírodu. Aj Zoologická záhrada Košice prešla za posledné roky búrlivým vývojom. Tento progres jej pomohol k tomu, že sa stala rešpektovanou organizáciou aj na medzinárodnom poli. Vstup do Európskej i Svetovej asociácie zoologických záhrad a akvárií otvoril dvere ďalšiemu rozvoju. Tieto zmeny priniesli so sebou potrebu novej vizáže, outfitu. Inak povedané, Zoologická záhrada Košice je značka a včera vám predstavila aj svoju novú tvár pretavenú do podoby nového loga.

 

 

 

 

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku