Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Atmosféra Vianoc dýcha aj v ZOO

Dátum: 07.12.2017
 

Prípravy na najkrajšie sviatky roka sú v plnom prúde aj v našej ZOO. Všetci, ale najmä školské kolektívy, sa môžu tradične zapojiť do skrášľovania areálu výzdobou stromčekov.   Môžete zdobiť voľne rastúce stromčeky, ale aj ihličnany, ktoré sme v ZOO osadili pri tejto príležitosti.  Oddnes až do  Vianoc má bezplatný vstup každý návštevník, ktorý sa zapojí do skrášľovania areálu. Vítané sú ozdoby z prírodných materiálov ako sú drevo, šúpolie, šišky, slama, ale aj zo sušeného ovocia, či semienok, ktoré sa v zime stávajú zdrojom potravy pre voľne žijúce vtáctvo. Školské kolektívy, ktoré sa vopred dohodnú na adrese vzdelavanie@zookosice.sk, resp. telefonicky na čísle 0948 170 030, sa môžu tešiť aj na kontakt so živými zvieratkami.  Vianočná ZOO sa oficiálne začne 18. decembra a potrvá do 8. januára budúceho roka a bude otvorená výnimočne do 18-tej hodiny. Počas týchto dní sa dostane s 50 %-tnou zľavou každý návštevník, ktorý zavíta do ZOO po 14-tej hodine. Okrem exotária a minivivária ZOO slávnostne vyzdobí zimoviská brodivých vtákov, kapybár, plameniakov a surikát. Komentované kŕmenie tuleňov bude vo sviatočne vyzdobenom bazéne v nezmenenom čase, teda denne o 11 – tej a o 14 – tej hodine.  V klubovni Himaláje v centrálnej zóne areálu  nájdete okrem teplého občerstvenia aj malú ukážku dermoplastov a parohov, a to denne od 10-tej do 15- tej hodiny. Na sviatky štedrosti sa môžu už dnes tešiť aj zvieratá. Chovatelia pripravujú pre nich darčeky. Pod vianočným stromčekom ich nájdu už v pondelok 18. decembra predpoludním.    

 

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku