Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Mikuláš obdaroval dobré a múdre deti

Dátum: 05.12.2017
 

Mikuláš prišiel do našej ZOO tak ako sľúbil, deň vopred. Patrične sa pripravil a vyspovedal deti, ktoré si pravidelne adoptujú zvieratká v ZOO.  Piatakov zo ZŠ na Maurerovej ulici však neprekvapil. Informácie o zvieratkách sypali ako z rukáva. Pridali aj čo-to z geografie. Zahanbiť sa nedali ani žiaci zo ZŠ na Užhorodskej ulici. V klubovni Himaláje bola zrazu atmosféra  ako na biologickej olympiáde. Sladkú odmenu si nakoniec odniesli všetci. K dobrej nálade prispelo aj ukážkové zimné počasie. Po niekoľkých týždňoch pľušte sa do ZOO vrátilo slnko a dodalo jej rozprávkový ráz.     

 

 

 
 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku