Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Dora a Bona dostali partnera

Dátum: 23.11.2017
 

Samice wapiti sibírskeho (Cervus canadensis sibiricus) sa dočkali nového partnera. V októbri sme na odporúčanie koordinátora európskeho programu doviezli z Tierparku Berlín sedemročného samca Turana, ktorý sa však narodil v ostravskej ZOO. Zoologická záhrada Košice chová tento najväčší druh jeleňa od roku 2016. Vtedy sme zo ZOO Ostrava získali dve samice - Doru a Bonu, a neskôr samca  z Brna, ktorý v stáde zotrval len krátko. Turan sa v našej ZOO rýchlo adaptoval. V tomto období mu však dočasne chýba majestátna ozdoba na hlave. Náš nový obyvateľ o nich prišiel kvôli bezpečnému transportu i bezpečnosti samíc vo fáze zoznamovania.

Wapiti sibírsky žije v oblasti východnej Ázie, od pohoria Altaj po rieku Amur. Samce žijú väčšinu roka osamotene. Najsilnejšie jelene len v období ruje okolo seba zhromažďujú viac samíc. Názov "wapiti" pochádza z jazyka indiánskych kmeňov a znamená "biely zadok". Zoologické záhrady chovajú wapiti sibírske len zriedkavo, na svete len v 9 - tich inštitúciách. Na Slovensku sme jediná ZOO, kde nájdete wapiti sibírske.

 

 

 

 

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku