Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Larisa Vitnin z Tel Avivu - náš dvestotisíci návštevník

Dátum: 18.10.2017
 

 

Dnes krátko pred poludním prešiel bránou ZOO dvestotisíci návštevník. Stala sa ním Larisa Vitnin z hlavného mesta Izraelu Tel Aviv. Návštevu Košíc, vrátane ZOO, dostala ako darček k narodeninám od manžela Sergeja, ktorý ju sprevádzal. Offroad jazde i taške s upomienkovými predmetmi sa úprimne potešili. „Sme dojatí , odnesieme si domov nesmierne milú spomienku na vašu ZOO,“ povedal Sergej Vitnin. Ako prezradil, na Slovensku už boli, ale  v Košiciach sú prvý raz. Historické centrum mesta ich uchvátilo, rovnako zoologická záhrada s veľkými výbehmi pre zvieratá. Vitninovci, ktorí sú manželmi dvadsaťpäť rokov, pochádzajú z Kazachstanu, avšak krátko po svadbe sa rozhodli pre život v krajine svojich predkov. Štvordňový pobyt v Košiciach ukončia v sobotu.
Aj keď v minulom roku sme tento počet dosiahli začiatkom septembra,   dvestotisíc návštevníkov od začiatku roka  považujeme za úspech. Tohtoročnú návštevnosť totiž od začiatku roka ovplyvňovalo viac negatívnych okolností. Hneď začiatkom roka to bola vtáčia chrípka, ktorá na 5 týždňov úplne zatvorila brány ZOO a  ďalšie dva týždne fungovala len čiastočne, s tretinovým návštevníckym okruhom. Tento rozpačitý začiatok roka mal pokračovanie v nasledujúcich mesiacoch, keď si  podstatná časť verejnosti spájala ZOO s informáciami o zatvorení areálu. V apríli, keď už odznela vtáčia chrípka a jej dôsledky, bolo mimoriadne zlé počasie. Nepriaznivý začiatok roka z pohľadu návštevnosti prelomili až mesiace máj, jún a júl, keď do areálu ZOO zavítalo takmer 113 tisíc návštevníkov. Top mesiacom sa stal júl s počtom takmer 45 tisíc. August s extrémnymi horúčavami , naopak, sklamal.  Od roku 2013 prekonáva košická ZOO hranicu 200 tisíc, čiže za posledných päť rokov do nej zavítalo vyše milión návštevníkov. 

 

 

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku