Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Noël Czuczor pokrstí malpu

Dátum: 13.10.2017
 

V košickej Zoologickej záhrade v sobotu 14. októbra o 11. hodine slávnostne pokrstíme najmladší prírastok v rodine málp hnedých (Sapajus apella). Ide o samčeka, ktorý sa narodil pred mesiacom. Rodičmi sú otec Filip pochádzajúci zo ZOO Nyíregyháza a  matka Tea, ktorá prišla do Košíc z Plzne v roku 2009. Samica Tea nie je prvorodička. Na svet už priviedla niekoľko potomkov, avšak nedokázala sa o nich postarať. Tím zoológov sa preto tento raz rozhodol mláďa odchovať ručne. Ide o pomerne náročnú prácu, ktorá si vyžaduje 24-hodinovú starostlivosť chovateľky. Mláďatko je čulé, prospieva. V sobotu ho budete môcť vidieť bezprostredne v klubovni Himaláje, kde sa bude konať slávnostný krst. Krstným otcom sa stane herec Noël Czuczor, ktorý svoju hereckú kariéru odštartoval ako hlavná postava  slovenského filmu Čistič. Známy je tiež zo seriálu Búrlivé víno ako Adrian Gondola, ktorý zamieša karty v rodine doktora Buranovského.

V súčasnosti košická ZOO chová osemčlennú rodinu málp hnedých. Malpa hnedá je pôvodom z Južnej Ameriky. Žije v pralesoch v 12 až 20 – členných skupinách, ktorú vedie dominantný samec. Ide o veľmi inteligentné primáty, ktoré dokážu používať jednoduché nástroje. Napríklad na rozbíjanie orechov vedia použiť kameň. S malpami hnedými sa môžu denne, okrem zimných mesiacov, stretávať návštevníci pri komentovanom kŕmení o 11:30. Výnimočne zajtra bude komentované kŕmenie o 11:40 hodine.

 

 

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku