Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Svetový deň zvierat s tučniakmi

Dátum: 04.10.2017
 

V sobotu 7. októbra sa naša ZOO pripojí k tradičným oslavám Svetového dňa zvierat.  Ťažiskom programu, ktorý sa začne o 14. hodine, bude slávnostný krst tučniakov. Päť tohtoročných mláďat  pokrstia herci divadla Astorka pri chovnom zariadení tučniakov, ktoré tvoria už osemnásťčlennú rodinu. Deti sa môžu tešiť aj na skákací hrad, ale nebude chýbať ani obľúbené maľovanie na tvár. V sobotu sa môžete dozvedieť o živote tučniakov omnoho viac. Na vaše otázky sú pripravení odpovedať ich chovatelia.  

Svetový deň zvierat sa oslavuje od roku 1931. Pripadol na 4. októbra, teda na dátum, ktorý sa  spája sa s osobou sv. Františka z Assisi, ktorý bol veľkým milovníkom zvierat.   
  

 

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku