Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Do ZOO s 50%-nou zľavou

Dátum: 28.09.2017
 

Do Svetového dňa cestovného ruchu sa v piatok 29. septembra zapojí aj Zoologická záhrada Košice a tiež Dinopark. Pri tejto príležitosti všetci návštevníci dostanú 50%-nú zľavu na vstup.

Aj v tomto roku bude prvý októbrový víkend v Košiciach patriť bežcom. V nedeľu 1. októbra sa uskutoční  už 94-tý ročník Medzinárodného maratónu mieru. Dobrou správou pre všetkých, ktorí plánujú využiť posledné slnečné dni na návštevu košickej ZOO je to, že linka číslo 29 bude premávať po svojej obvyklej trase (Staničné námestie – Jakabov palác – Vodná – Mlynská bašta – Mier – Kavečany –ZOO). Návštevníkom, ktorí prídu na vlastných autách odporúčame, aby sa riadili pokynmi dopravnej polície. V každom prípade bude cesta do košickej ZOO priechodná.

V mesiaci október je ZOO otvorená od 9.00 do 17.00.

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku