Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Milostné divadlo v ZOO - pozvánka

Dátum: 14.09.2017
 

ZOO Košice je otvorená aj počas sviatku 15. septembra. Návštevníci majú v týchto dňoch mimoriadnu príležitosť pozorovať jeleniu ruju. Majestátny samec vďaka svojím parohom dáva ručaním jasne najavo, kto je v stáde pánom.  Jeho hladina testosterónu dosahuje maximálne hodnoty, a tak sa k nemu nemôže nikto priblížiť, iba ak jeho vyvolená či vyvolené. Návštevníci ZOO ho nájdu veľmi ľahko, pretože doďaleka sa ozýva jeho ručanie. Ako výzvu na súboj môžete počuť z okolitých lesov odpoveď. Využite predĺžený víkend na návštevu ZOO a sledujte toto milostné divadlo. Dodržiavajte však bezpečnú vzdialenosť, lebo náš samec v tomto čase nepozná zľutovanie. Ruju môžete pozorovať aj vo výbehu s danielmi škvrnitými. Keďže v stáde žije viac samcov, možno uvidíte aj to, ako samce medzi sebou bojujú o priazeň samíc.

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku