Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Veľký festival maskotov

Dátum: 08.09.2017
 

V nedeľu 10. septembra 2017 sa uskutoční piaty ročník Veľkého festivalu maskotov, ktorý organizuje spoločnosť Tramtária - svet skvelých zážitkov.  Do našej  ZOO zavíta vyše päťdesiat postavičiek z rôznych rozprávok,  zvieratká, maskoti firiem, spoločností a športových klubov, či populárne tváre z rozprávok Walta Disneyho. Nebude chýbať Vrana, maskot mesta Košice, Macko Pu, Káčer Donald a mnoho iných. Deti sa s nimi budú môcť odfotiť a v rámci programu aj zabaviť. Môžu sa tiež zapojiť do pochodu maskotov a spolu s nimi si zatancovať.

Súčasťou podujatia, ktoré sa začne o 14.30 hod., bude pódiový program, v ktorom sa predstaví detské divadielko, Ujo Ľubo, tanečné súbory, kúzelník, či rôzne animačné programy. Na deti čaká aj minidiskotéka a ďalší zaujímavý program. Súčasťou programu bude aj krst mláďatka. Nebudú chýbať ani sprievodné aktivity ako tvorivé dielne, nafukovadlá, maľovanie na tvár, zaujímavé prezentácie partnerov a ďalšie atrakcie.
V rámci podujatia prebehne tiež charitatívna tombola, výťažok z ktorej poputuje pre Nadáciu pre deti Slovenska, ktorá realizuje napríklad Grantový program Hodina deťom.
Podujatie je milým spestrením začiatku školského roka. Aj v tomto roku sme venovali zvýšenú pozornosť organizačnému zabezpečeniu. Posilnili sme predaj vstupeniek. Pre návštevníkov sú pripravené dočasné parkoviská a k dispozícii bude aj kyvadlová doprava. V ústrety podujatiu vyšiel DPMK, ktorý v tento deň posilní pravidelnú linku č.29. Od 10-tej hodiny budú premávať veľkokapacitné autobusy trikrát za hodinu a od 13-tej do 19-tej hodiny to bude každých 15 minút. Keďže v prípade priaznivého počasia očakávame veľký počet návštevníkov, žiadame, aby rešpektovali pokyny mestskej i dopravnej polície, tiež organizátorov.
Záštitu nad podujatím prevzala viceprimátorka Mesta Košice Renáta Lenártová.
 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku