Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Osemročná Viktória - náš 150-tisíci návštevník

Dátum: 11.08.2017
 

Dnes krátko po jedenástej hodine prešiel bránami našej ZOO  150-tisíci návštevník. Stala sa ním 8-ročná Viktória Forraiová, ktorá prišla do ZOO so svojou mamou a so staršou sestrou Natáliou. Malá návštevníčka sa potešila taške plnej upomienkových predmetov. Prezradila, že do ZOO chodí viackrát do roka a najviac sa jej páčia veľké mačky, najmä levica Laura. Miluje tiež dravé vtáky, v škole prvuku, ale aj matematiku a šport. Raz by sa rada stala veterinárkou.

 V minulom roku sme tento počet návštevníkov zaznamenali začiatkom augusta. Doterajšiu návštevnosť ovplyvnilo niekoľko faktorov. Hneď začiatkom roka to bola vtáčia chrípka, ktorá na 5 týždňov úplne zatvorila brány ZOO a  ďalšie dva týždne fungovala  len čiastočne, s tretinovým návštevníckym okruhom. Tento rozpačitý začiatok roka mal pokračovanie v nasledujúcich mesiacoch, keď si podstatná časť verejnosti spájala ZOO s informáciami o zatvorení areálu, ktoré predtým denne zdôrazňovali médiá. V apríli, keď už odznela vtáčia chrípka a jej dôsledky, bolo mimoriadne zlé počasie. Nepriaznivý začiatok roka z pohľadu návštevnosti prelomili až mesiace máj, jún a júl, keď do areálu ZOO zavítalo takmer 113 tisíc návštevníkov. Top mesiacom sa stal júl s počtom takmer 45 tisíc návštevníkov. Vyššiu návštevnosť za tento mesiac zaznamenala ZOO len v roku 2013, keď otvárala DinoPark.
 
 
 
 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku