Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Prímestský tábor v ZOO - 1. čast

Dátum: 02.08.2017
 

Prímestský tábor v našej ZOO má veľa podôb. Z detí sa stávajú ošetrovatelia priamo medzi zvieratkami, zájdu aj do chovateľského zázemia šeliem, vyskúšajú si jazdu na poníkoch, zapoja sa do prezentácie výcviku dravých vtákov, môžu sa dotknúť hada, nakŕmiť ťavy. To a množstvo iných zážitkov si odnášajú každý deň zo ZOO. V tomto týždni sa posunuli o krok ďalej. Reagujúc na extrémne teploty sa zapojili do prípravy zmrzliny pre zvieratá. V tieni stromov krájali kúsky ovocia a zeleniny, no pamätali aj na zvieratká, ktoré sa živia výlučne rybami. Každá nádobka niesla meno svojho tvorcu. Dnes si môžete prostredníctvom nášho fotoobjektívu pozrieť, ako to celé prebiehalo. Na našu webovú stránku sa určite vráťte. Do konca týždňa uvidíte aj to, ako našim zvieratám tieto maškrty chutili. 

     

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku