Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Prvé sovíča je vonku

Dátum: 14.07.2017
 

Včera "vyletelo" z hniezdnej búdky prvé zo štyroch mláďat sov laponských (Strix nebulosa lapponica). Dnes začalo skúmať priestor voliéry a šplhať po konároch. Mláďatá majú takmer mesiac, no v tomto veku ešte nevedia lietať. Zato sú však už v prvých dňoch po opustení hniezda zdatní lezci. Ďalšie tri mláďatá pozorovali z búdky najstaršieho a najmelšieho súrodenca, ale opustiť sa ju dnes ešte neodvážili. Sovíčatá rastú veľmi rýchlo. V tomto veku sú ešte závislé na rodičoch, ktorí ich kŕmia.

Sovy laponské sme začali chovať v závere roka 2012. Samica má 5 rokov a pochádza z pražskej ZOO. Samec je starý 16 rokov a narodial sa v Royal Burgers´ Zoo v Holandsku. Odtiaľ putoval do ZOO Děčín, potom do ZOO Ostrava a následne do košickej ZOO. Teší nás, že sa po dlhej dobe stal prvýkrát otcom, a to práve v našej ZOO. V rámci slovenských zoologických záhrad ide o prvé rozmnoženie tohto obdivuhodného druhu sovy. Viac informácií o tomto druhu nájdete na našej web stránke v sekcii lexikón zvierat.

 

 

 

 

 

Foto: J. Kindl

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku