Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Na Košických Benátkach sme obsadili 6. miesto

Dátum: 07.05.2017
 

Košické Benátky patria medzi pravidelné podujatia v rámci osláv Dní mesta Košice. Už tradične sa do tejto akcie zapojila aj Zoologická záhrada Košice. Takmer 20 vlastnoručne vyzdobených plavidiel sa zúčastnilo aktuálneho ročníka. Tím košickej ZOO v zložení Vlasta Paľková, Ľubica Antalíková a Miroslav Matej získali pekné 6. miesto. Vynovený čln pútal pozornosť aj najmladších návštevníkov, ktorí sa v ňom chceli vyfotografovať s členmi posádky. Celý priebeh akcie sa niesol v príjemnom a veselom duchu. Veľkolepý ohňostroj ukončil celé podujatie.

Foto: Milan Vass

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku