Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Pri otváraní letnej sezóny asistoval Nixon

Dátum: 01.05.2017
 

Symbolické otváranie brány ZOO sa už tradične stalo súčasťou osláv Dňa mesta Košice. Ani dnes sa neobišlo bez bravúrneho letu orliaka bielohlavého Nixona, ktorý „priletel“ do Košíc zo Sokoliarskej skupiny sv. Bavona z Banskej Štiavnice. Hlavnú turistickú sezónu v ZOO otvorila viceprimátorka Renáta Lenártová a riaditeľ ZOO Erich Kočner. V prvomájový deň sa návštevníkom predstavila folklórna skupina stacionára sv. Heleny Furčianky. Súčasťou programu bol krst mesačného ťaviatka, ktoré priviedla na svet ťava Vanda. Krstná mama Renáta Lenártová dala samčekovi meno Krištof.

Atmosféru prvomájového dňa si môžete vychutnať aj prostredníctvom fotoobjektívu.

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku