Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Prvá cena za unikátny odchov listárky červenookej

Dátum: 20.04.2017
 

Zoologická záhrada Košice získala prvé miesto v súťaži Odchov roka 2016 Biely slon v kategórii ostatné živočíchy. Unikátne prvenstvo jej vyniesla listárka červenooká (Agalychnis callidryas), ktorú sa podarilo rozmnožiť pracovníkom exotária prvý raz na Slovensku v roku 2016. Porota zložená z členov Združenia Česká ZOO a nezávislých odborníkov určených Úniou českých a slovenských ZOO pri výbere kandidátov posudzovala 42 odchovov z 15 zoologických záhrad.  Ocenila náročnosť odchovu, ktorý sa v ľudskej opatere podarí len zriedka. Listárka červenooká pochádzajúca zo strednej Ameriky vyžaduje pre odchov špecifické podmienky, najmä správnu teplotu a vlhkosť, ale aj svetelný režim. V takomto procese museli chovatelia myslieť napríklad aj na pravidelný umelý dážď a rosenie, ktoré regulovali prostredníctvom časových hodín. Pamätali aj na správny výber rastlín, ktoré slúžia na kladenie vajíčok. Košická ZOO chová tento druh obojživelníkov od roku 2012, keď doviezla 10 jedincov z Krakova. ZOO Košice uspela v súťaži Biely slon za posledných päť rokov tretíkrát. V roku 2013 to bola cena verejnosti za odchov dvoch mláďat rysa ostrovida karpatského a o rok neskôr košická ZOO získala tretie miesto za odchov krokodílov čelnatých.

 

 

 

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku