Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Rekordná účasť na behu v ZOO

Dátum: 16.04.2017
 

V poradí už 4. ročník Veľkonočného behu je za nami. Rekordná účasť 570 registrovaných bežcov nás utvrdilo o tom, že tento projekt komunity Active life má zmysel, že sa ľudia chcú hýbať aj v tento sviatok. Premenlivé počasie nakoniec pekne vydržalo. Takmer 7 km trať v ZOO dala zabrať viacerým, no je dokonalá na štart do bežeckej sezóny. Okrem unikátnej kovovej medaile na zaregistrovaných bežcov čakal aj bohatý štartovací balíček.  

Sprievodným podujatím bol autobus zdravia, kde mali zaregistrovaní bežci možnosť bezplatných preventívnych vyšetrení, archery strike - lukostreľba či vystúpenie Ilyo Taekwondo ŠKP Košice.
Pekným spríjemnením pred samotným behom bol krst opičky Marelky spojený s komentovaným kŕmením. Krstný rodič je spoločnosť Magneti Marelli.

Poradie prvých na dlhej trati:
MUŽI
1. Tibor Sahajda, TJ Obal Servis - Dachprod.sk, 21:39
2.Jozef Urban, TJ Obal servis - Magneti Marelli, 22:26
3.Emil Henček, TJ Obal Servis, 25:25

ŽENY
1.Veronika Ľašová, 28:25
2.Zuzana Iľovová, Maras Team, 30:07
3.Barbora Nemcova, 30:54

Skvelú atmosféru Veľkonočného behu si teraz môžete vychutnať prostredníctvom fotografií.

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku