Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Veľká noc v ZOO

Dátum: 12.04.2017
 

Zoologická záhrada Košice pripravila na nadchádzajúce sviatočné dni bohatý program pre svojich návštevníkov.  Po zimnej prestávke obnoví tzv. pochúťku pre medvede, ktorú môžu návštevníci sledovať od piatku až do pondelka o 13. hodine.  Na veľkonočných dobrotách si pochutnajú medvedí súrodenci Cindy a Ťapík. Enrichment na zlepšenie pohody v rodine makakov zažijete v sobotu  o 14.30. Veľkonočná nedeľa bude patriť v areáli bežcom, pre ktorých pripravila komunita Active Life už štvrtý ročník Behu po ZOO. V tomto roku sa bude niesť pod názvom Magneti Marelli Beh v ZOO. Pre bežcov je pripravená trať dlhá 6500 metrov. Ich registrácia  sa začne o ôsmej hodine a potrvá do 10.30. Ešte pred štartom, ktorý organizátori naplánovali na 11.00 hod., pokrstia mláďatko malpy hnedej. Súčasťou krstu bude komentované kŕmenie, výnimočne o 10.30 hodine. Okrem pravidelných komentovaných kŕmení aj počas veľkonočných sviatkov sa môžu návštevníci v pondelok tešiť na enrichment pre levicu Lauru. Nenechajte si ujsť tento zážitok o 10.30 hodine. Zoologická záhrada Košice je otvorená denne od 9.00 do 19.00 hodiny.  

 
 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku