Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Ako je to migráciou vtákov

Dátum: 06.04.2017
 

Prvou z akcií venovaných Svetovému dňu vtákov bola prednáška Ako je to s migráciou vtákov. Vedúci zoologického oddelenia Ing. Patrik Pastorek ju spojil s prezentáciou ukážok sťahovania sa vtáctva medzi rôznymi svetovými oblasťami. Plasticky vykreslil riziká, ktorým musia početné kŕdle na svojich cestách čeliť. Predstavil tiež vtáčích rekordmanov, medzi ktorými vedie dažďovník obyčajný, ktorý sa od opustenia hniezda  nezastaví dva roky. Je to čas, keď sám prvýkrát zahniezdi. Druhým rekordmanom je rybár dlhochvostý, ktorý dvakrát ročne prekoná vzdialenosť medzi oboma  pólmi. Treticu uzatvára brehár hrdzavý, ktorý lieta medzi Aljaškou a Austráliou. Záver prednášky, ktorá sa uskutočnila v klubovni Himaláje, patril filmu Putovanie vtákov. Všetci ste vítaní aj na ďalšej prednáške, ktorá sa uskutoční na rovnakom mieste v nedeľu 9. apríla o 14. hodine. MVDr. Ľuboš Korytár, PhD. sa bude venovať taktiež vtáčej téme v prednáške Na vtáčích krídlach ponad Európu.

 

 

 

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku