Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Štartujeme novú sezónu

Dátum: 31.03.2017
 

V sobotu 1. apríla otvoríme hlavnú sezónu pre verejnosť. Návštevníci sa môžu opäť tešiť na pravidelné komentované kŕmenia. Ku tradičnému kŕmeniu tuleňov dvakrát denne pribudnú tučniaky vždy o 10:30 a 13:30, raz za deň malpy o 11:30 a surikaty o 12:00. Lákadlom týchto dní sú mláďatká. V centrálnej zóne sa výbehy zaplnili kozliatkami a jahniatkami, medzi ktorými mimoriadne potešil chovateľov prírastok čiernobielych kôz walliských. Už štrnáste mláďa privítala rodina tiav dvojhrbých. Šťastnou matkou sa stala Vanda, ktorá priviedla na svet samčeka.  Oproti výbehu tiav stojí za povšimnutie stádo paoviec hrivnatých, ktoré sa rozrástlo o tri krásne mláďatká. Hneď v susedstve, v chovnom zariadení kapybár močiarnych, môžete vidieť roztomilé štvorčatá. Keď budete mať šťastie, v areáli Afrika v tzv. soláriu môžete vidieť najmladšieho člena rodiny priamorožca šabľorohého, ktorý patrí v prírode k vyhynutým, avšak v súčasnosti vďaka záchranným projektom ho zoologické záhrady vracajú opäť do  prírody. Hneď vo vedľajšom výbehu sa tešia z najmladšieho potomka vodárky červené. ZOO Košice chystá aj v tejto sezóne viac noviniek. Predstaví vám marabu zdochlinára a aru arakangu, ale prekvapenie chystá aj v novej voliére pre dravé vtáky. Po zimnej prestávke otvára svoje brány DinoPark, ktorý pripravil niekoľko nových lákadiel. Deti poteší nový film s postavičkami FinoDino a DinaMina, s ktorými sa budú môcť aj odfotiť pred 3D kinom. Kolekciu dinosaurov rozšíril acrocanthosaurus. Vstupné do ZOO i DinoParku zostáva na úrovni minulého roka. ZOO je od 1. apríla otvorená od 9 – tej do 19 –tej hodiny.

Ťava dvojhrbá (Camelus bactrianus) - mláďa

 

Koza walliská (Capra hircus) - mláďa

 

Samice paoviec hrivnatých (Ammotragus lervia) s mláďatami

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku