Jednou zo štyroch zoologických záhrad na Slovensku je aj ZOO v Košiciach, ktorá sa buduje od roku 1979. Jej zameranie je v prevažnej miere na euroázijskú faunu, chovanú v priestoroch, ktoré sa svojou veľkosťou a charakterom približujú prírodným podmienkam. Zriaďovateľom príspevkovej organizácie ZOO Košice je Mesto Košice od jej založenia.
„Uži si pravú divočinu každý deň v roku“
 

Kamzík otvorí v pondelok cyklus prednášok

Dátum: 28.02.2017
 

Novinkou tohtoročnej sezóny v košickej Zoologickej záhrade je cyklus populárno-vedeckých prednášok . Uskutočnia sa raz mesačne, vždy vo štvrtok, v klubovni Himaláje, ktorá sa nachádza v centrálnej časti ZOO. Externí odborníci, ale aj pracovníci ZOO, záujemcom predstavia pestrú škálu tém zo sveta fauny, flóry a ochrany prírody. Čas a témy jednotlivých prednášok vždy vopred upresníme. Prvou zo série bude prednáška spojená s besedou na tému Tatranský kamzík. Táto beseda sa uskutoční výnimočne v pondelok 6. marca o 14. hodine. Už teraz sa môžete tešiť na prvého riaditeľa ZOO Košice a zakladateľa občianskeho združenia Zachráňme tatranského kamzíka Ing. Karola Semana, CSc.

 
 
späť << 
 

Ďalšie aktuality:

 
 

Reštaurácia Daktari ZOO

Otvorené celoročne. Možnosť rezervácie pre skupiny na tel. +421 0915 852 378.
Gazdovský dvor Daktari
 

OZNAM ZÁHRADKÁROM

Zoologická záhrada Košice ponúka na predaj maštaľný hnoj – balený v plastových vreciach alebo voľný. Jedno plastové vrece s hmotnosťou cca 40 kg stojí 1,5 € + DPH, jedna tona 15 € + DPH. Bližšie informácie získate na tel. čísle 055/7968 014.

 
ZOO4NAT
 
silentforest
 
letitgrow
 
ZOO Košice na Facebooku